Warunki Techniczne Dotyczące Balustrad

Balustrady lub inaczej mówiąc barierki, niezależnie gdzie są montowane, mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom i mieszkańcom budynku. Jest to bardzo istotne, bo rozporządzenie dokładnie określa, jaką wysokość ma mieć dana barierka, a także jaką strukturę. Niedopełnienie tego obowiązku może skończyć się nie tylko nieszczęśliwym wypadkiem, ale także wysoką karą finansową.

Warunki techniczne balustrad w poszczególnych miejscach

Należy pamiętać, że wszystko zależy od tego, gdzie ma zostać zamontowana barierka. Przykładowo na tarasach bezwzględnie pilnowane jest, aby każda balustrada miała określoną wysokość co najmniej 1 metra i wyżej, jeśli mówimy o tarasie znajdującym się powyżej 25 m.

Uchybienia w ograniczeniu rozporządzenia mogą zdarzyć się tylko w sytuacji, kiedy balustrada ograniczałaby widoczność np. w teatrze czy koncercie, jednak w tym przypadku konieczne jest zamontowanie blatu, który maksymalnie utrudniłby upadek.

Bardzo ważne są także kwestie dotyczące budowy balustrady, a także materiału, z jakiego zostanie zrobiona. Każda bowiem z nich według rozporządzenia nie może pozwalać na wspinanie się na nią i zagrożenie dzieciom. 

Warunki techniczne balustrady często dość znacznie ograniczają kwestie dotyczące wyglądu barierek. Jednak jest to kwestia zasadna, bo dotyczy zagrożenia ewentualnym upadkiem, a także w przypadku tarasów wypadnięcie przedmiotów takich jak piłka, co mogłoby skończyć się tragicznie. Jak wiadomo, wypadnięcie jakiegokolwiek przedmiotu z dużej wysokości jest niezwykle niebezpieczne choćby dla przechodniów.

5/5 - (1 vote)

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Call Now ButtonZadzwoń 784 331 453