Balustrady Typu Harfa Warszawa

Produkcja Na Zamówienie

Balustrada harfa to produkt przeznaczony do montażu w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz na stadionach i w innych obiektach gdzie niezbędne jest umocowanie balustrad.

Zapytaj o wycenę

Jak dopasować balustradę typu harfa to wymagań pomieszczenia?

barierka schodowa typu harfa

Decydując się na nowoczesną stylistykę w zakresie wyposażenia budynku w balustradę warto zadbać o dokładne określenie wymagań i zajrzeć do specyfikacji budowlanej, która wskazuje jakie wymogi powinna spełniać konstrukcja. Co istotne, ważna jest pierwsza rozmowa z wykonawcą i wskazanie swoich potrzeb i oczekiwań. W oparciu o to powstaje projekt, zawierający specyfikację techniczną. To pierwszy krok w stronę montażu nowego rozwiązania w budynku.

Wiodące marki balustrad typu harfa oferują produkty nie tylko do budynków mieszkalnych, ale też:

Oprócz standardowych balustrad dostępne są też:

Schody z balustradą harfa a bezpieczeństwo i kwestie prawne

W wielu obiektach budowlanych, już na etapie projektowanie budowy, niezbędne jest zadbanie o bezpieczeństwo i wytrzymałość poszczególnych elementów z uwagi na dobro osób, które będą z nich korzystać.

Zamów wycenę balustrady teraz

Dotyczy to zwłaszcza modnych w obecnej architekturze nieszablonowych i designerskich konstrukcji, które wymagają utrzymania trudów eksploatacji, w tym naporu tłumu ludzi, zmiennych warunków atmosferycznych lub wielu lat użytkowania. Wówczas często stosuje się rozwiązania takie jak balustrada typu harfa, która może znajdować się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

W zakresie bezpieczeństwa mocowanych balustrad niezbędne jest spełnienie posiadanie certyfikatów i dokumentacji, która dopuszcza ich użytkowanie w budynkach mieszkalnych, użytkowych, na tarasach, balkonach itp.

Barierki powinny spełniać standardy i normy europejskie, a także inne normy jakie regulują przepisy wewnątrzkrajowe. Co istotne, ważne jest również spełnienie wytycznych w zakresie szerokości i innych wymiarów.

Niezbędne są uchwyty zabezpieczające, które dbają o stabilność i bezpieczeństwo podczas korzystania (Reguluje to Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku, które wskazuje, że balustrada jest wymagana tam, gdzie wysokość konstrukcji wynosi więcej niż 0,5 metra). W celach bezpieczeństwa sama barierka powinna mieć 90 cm, a jeśli dotyczy to małych dzieci – 60 cm.

Na bezpieczeństwo balustrad wpływa też materiał wykonania – stal nierdzewna, która jest odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i zachowuje trwałość przez wiele lat eksploatacji.

Balustrady Warszawa - na zamówienie

Jeśli potrzebujesz dobrej jakości balustrady na zamówienie, dopasowanej do warunków standardów pomieszczenia i wykonanej na wymiar to sprawdź ofertę renomowanej firmy, która dostarcza takie rozwiązania. Dobry producent oferuje obecnie balustrady wewnętrzne i zewnętrzne, które wpisują się w stylistykę budynku i są trwałymi elementami konstrukcji na wiele lat. Balustrady Warszawa i cała Polska – zamów teraz!
Zleć wykonanie balustrady typu harfa
5/5 - (3 votes)

Nie ma na stronie balustrady której szukasz? Wykonamy ją na zamówienie!

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Zadzwoń 784 331 453