Balustrady Schodowe Warszawa

Produkcja Na Zamówienie

Schody z wyjątkowymi balustradami – droga na wyższe piętro nieszablonowych aranżacji.

Nieodłącznymi elementami każdej niemal budowli architektonicznej są schody. Zewnętrzne, wewnętrzne o różnych stylach schodki spełniają przede wszystkim walor praktyczny, pozwalają wejść wyżej. Jednak to idealny punkt wyjścia i zaleta praktyczna, a schody to również ogrom możliwości aranżacyjnych.

Zawijane krągłości, regularne kształty, naprzemienna konstrukcja schodów tworzą oryginalne aranżacje budynków publicznych czy prywatnych domów. Pięknym dopełnieniem stylizacyjnym schodów, spełniającym walory praktyczne są balustrady na schody.

Zapytaj o wycenę balustrady schodowej

Nasza bogata oferta

Tworzymy balustrady wszelkiego typu, a w tym schodowe od 25 lat. Nasze bogate doświadczenie powoli stworzyć bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne wyroby w różnych stylach

Nasz oferta nie ogranicza się wyłącznie do barierek schodowych. Podczas inwestycji budowlanych mogą Państwo liczyć na projekt balustrady:

Od Państwa potrzeb zależy, gdzie je wykonamy i jak ozdobią wybrane miejsca w budynku. Więcej informacji na temat naszej oferty znajdą Państwo w zakładce oferta-przeznaczenie.

Dlaczego instaluje się balustrady schodowe?

Na zdjęciu widać balustradę schodową w Warszawskim bloku

metalowe poręcze schodowe

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest bezpieczeństwo i normy budowlane. Barierki na schody są konieczne ze względu na to, że użytkownik mógłby z nich spaść podczas schodzenia czy wchodzenia. Są one szczególnie ważne na stadionach, halach widowiskowo-sportowych, gdzie natężenie ruchu i duży tłum stwarzają duże ryzyko spadnięcia z konstrukcji schodowej.

Wyższą konieczność zastosowania balustrad reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku. Rozporządzeni wskazuje jednoznacznie, że jest ona wymagana tam, gdzie przy schodach nie ma ściany. Jej wysokość powinna osiągnąć 90 cm, a w przypadku małych dzieci 60 cm.

Wszystkie wyroby oferowane przez naszą firmę spełniają wszelkie normy Unii Europejskiej oraz przepisy wewnątrzkrajowe. Posiadamy niezbędne certyfikaty poświadczające ich wysoką jakość oraz zgodność z obowiązującymi przepisami prawa.

Jakie zalety praktyczne mają balustrady schodowe?

Barierki spełniają wiele ważnych funkcji, których nie wolno ograniczać wyłącznie do przepisów prawa. Przede wszystkim barierki na schody:

Zleć wykonanie barierki do schodów

Balustrada na schody – walory estetyczne

Każdy inwestor, który buduje dom, halę, teatr pragnie, aby styl budynku został podkreślony przez nieszablonowe dodatki. Balustrady na schody są właśnie elementami, które subtelnie i gustownie podkreślą nawet najwymyślniejsze konstrukcje wewnętrzne i zewnętrzne budynku.
Inspirujące, finezyjne kształty lub proste, nowoczesne formy schodów dopełnione są barierkami z różnych materiałów. W naszej ofercie znaleźć można barierki schodowe:

Rolą materiału jest podkreślenie wytwornych schodów drewnianych, nietuzinkowej posadzki z kamienia czy surowych, betonowych kafli ściennych. Kształt i materiał powinien korespondować z otoczeniem i tworzyć spójną aranżację.

Od czego zależy wytrzymałość barierki na schody?

Balustrada na schody przed jednym z Warszawskich urzędów

barierka schodowa wykonana ze stali nierdzewnej

Poręcze do schodów wykonane są różnymi technikami z różnych materiałów. Kute, stalowe barierki nierdzewne doskonale sprawdzają się w warunkach zewnętrznych. Równie wytrzymałe są barierki do schodów ze szkła hartowanego, które doskonale sprawdzą się we wnętrzu, jak i na zewnątrz budynku.

Balustrada schodowa - szklana lub nierdzewna - zamów

Mniej wytrzymałym materiałem na odkształcenia jest znów aluminium, które pięknie dopełni schody domowe we wnętrzu. Dobierając barierki na schody, zawsze bierzemy pod uwagę to, czy mają być one przeznaczone na schody wewnętrzne, czy na schody zewnętrzne. Skrajne temperatury, mróz, opady, stopień nasłonecznienie determinują wybór odpowiedniego materiału.

Cena balustrad na schody – od czego zależy?

Nowoczesna balustrada schodowa wykonywana jest z różnych materiałów i w różnych wymiarach. Na cenę poszczególnych wyrobów wpływa metr bieżący, gdyż jest to produkt niejednorodny, tworzony na zamówienie. Tworzone są one na wymiar, co wpływa na cenę w zależności od gabarytu.

Cena zależna jest również od wzoru czy materiału, z jakiego wykonano konstrukcję. Rodzaj drewna, stali ilość słupków czy finezyjne wzory determinują cenę projektu. Dodatkowo istotnymi elementami, które są zmiennymi w cenie to pochwyt wykonywany z różnych materiałów, mocowania czy elementy ozdobne – wykończeniowe.

Nasze usługi

Świadczymy pomoc na każdym etapie projektu. Doradzamy materiały, style aranżacyjne ze względu na miejsce i cel przeznaczenia.

Umowa z nami jest profesjonalne realizowana na każdym jej etapie:

Zaufaj sprawdzonej marce

wewnętrzna balustrada na schody

Jako marka Producentbalustrad.pl jesteśmy obecni na rynku od ponad 25 lat. Stworzyliśmy setki projektów, które można zobaczyć na naszej stronie. Nasze biuro zlokalizowane jest pod Warszawą, ale zamówienia wykonujemy na terenie województwa mazowieckiego oraz całej Polski.
Zamów wycenę balustrady teraz

Chętnie służymy Państwu pomocą i doradztwem. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i zasugerują najlepsze rozwiązania. Na wypadek pytań, zapraszamy do naszej zakładki kontakt.

5/5 - (4 votes)

Nie ma na stronie balustrady której szukasz? Wykonamy ją na zamówienie!

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Zadzwoń 784 331 453