Balustrady Balkonowe Warszawa

Produkcja Na Zamówienie

Piękne balkony o każdej porze roku

Obecne trendy aranżacyjne w budownictwie tworzą dwa piękne style balkonów. Jedne z nich to tradycyjne formy, na których można wypocząć po trudach dnia. Druga forma to balkon francuski, czyli przestrzenne okno zdobione barierką. Zarówno pierwsza, jak i druga forma ma swoje zalety, ale żadna nie może obyć się bez nowoczesnych lub finezyjnych balustrad. 

Barierka balkonowa pełni nie tylko funkcje zabezpieczającą użytkowników przed niebezpieczeństwem wypadnięcia, ale również zdobi architektoniczne rozwiązania. Do tego nowoczesne barierki muszą spełniać normy przepisów pranych i praktycznie sprawdzać się w zmiennym, polskim klimacie.
Zapytaj o wycenę balustrady balkonowej

Doradzimy najlepsze rozwiązania w każdym balkonie

barierka balkonowa nowoczesna

Jesteśmy wiodącym producentem balustrad balkonowych z 25-letnim doświadczeniem. Służymy również pomocą w doborze odpowiedniego materiału i formy produktu

Naszą specjalnością są nieszablonowe balustrady balkonowe. Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do stalowych, odpornych na trudy eksploatacji wariantów. W naszej ofercie znajdą państwo również produkty:

Niezależnie od specyfikacji budynku, jego formy, aranżacji architektonicznej tworzymy unikatowe projekty galeryjek na balkon w każdym typie domów prywatnych, budynków użytku publicznego, a w tym stadionów czy w dużych inwestycjach deweloperskich, gdzie wymagana jest spójność koncepcji. Więcej informacji na temat naszych propozycji znajdą Państwo w naszej zakładce –oferta.

Jak dobrać barierki na balkon? Wymogi formalne

Zleć wykonanie balustrady

Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku jednoznacznie wskazuje, że balustrady muszą zostać zainstalowane na balkonach o wysokości powyżej 0,5 metra. W przypadku, gdy szerokość schodów prowadzących na balkon przekracza 4 metry, to wymagają one dodatkowej konstrukcji – na środku. Wysokość barierki ochronnej to 90 cm dla domu jednorodzinnego lub 110 cm dla domu wielorodzinnego. W przypadku konstrukcji dla dzieci wysokość powinna wynosić 60 cm.

Trudna aura nie jest dla nas przeszkodą

Poza wymogami formalnymi należy wziąć pod uwagę również kryteria klimatu w Polsce. Umiarkowany, przejściowo zmienny klimat tworzy silne wiatry, burze z opadami gradu lub deszczu, zmienia temperatury w zakresie nawet 70 stopni Celsjusza. Przy wyborze odpowiedniej konstrukcji na balkon, należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, jego wytrzymałość i funkcje, jakie będzie spełniał. Inaczej dobierzemy produkt na arenę koncertową czy stadionach, a inaczej w domu prywatnym.

Nasze wieloletnie doświadczenie praktyczne w postaci setek projektów służy Państwu podczas wyboru najlepszych rozwiązań do swojego domu. Pomożemy dostosować projekt do Państwa wymagań stylizacyjnych, przepisów prawnych czy panującej aury w regionie

Balustrada balkonowa–drewniana

Drewno wbrew pozorom jest bardzo wytrzymałym materiałem na czynniki klimatyczne czy mechaniczne. Przykładem jest pierwszej klasy bezsęczne drewno dębowe lub sosnowe. Jakie zalety oferują rozwiązania drewniane?

Balustrada balkonowa - szklana lub nierdzewna - zamów

Więcej informacji można zaczerpnąć w naszej zakładce oferta->materiał.

Metal jako piękne aranżacje balkonowe

balustrady z blachy perforowanej

aranżacja balustrady balkonowej

Balustrady ze stali nierdzewnej czy ze szkła również pięknie wpisują się w zabudowę wielu budynków. Stal przybiera różnorodne formy plastyczne, od ciężkich i dużych słupków po eleganckie i subtelne pręciki uformowane w wymyślne kształty. Do tego stal opiera się nawet skrajnym warunkom klimatycznym, dlatego nie rdzewieje i nie poddaje się odkształceniom w wyniku wysokich temperatur.

Szkło chroniące przed aurą i ciekawością sąsiada

Szkło hartowane również posiada olbrzymie walory mechaniczne.Podwójna warstwa tafli szkła przedzielona folią powoduje, że nawet przy bardzo silnym uderzeniu szkło nie rozbryzguje się, a pozostaje nadal w całości, nie raniąc użytkowników. 

Estetycznie szkło kolorowe może dopełnić ciekawej kolorystyki budynku, przegrodzić balkon i odizolować od wścibskiego wzroku sąsiada lub ochronić okno francuskie przed nadmiernym promieniowaniem UV i cieplnym. Ostatnia własność może obniżyć temperaturę pomieszczenia nawet o kilka stopni Celsjusza.

Jak wyceniane są barierki balkonowe?

Balustrady są produktem niejednorodnym wykonywanym wyłącznie na zamówienie. Ze względu na specyfikę produktu, tworzone są na wymiar w zależności od konstrukcji balkonu, jego gabarytów oraz wytycznych klienta. Wpływ na cenę produktu mają:

Zamów wycenę

Podejmujemy współpracę w najdalszych zakątkach kraju

Jako szanowany producent, który istniej od ponad 25 lat, tworzymy profesjonalnie cały projekt od pierwszego kontaktu z klientem po oddanie inwestycji do użytkowania. Nasze projekty i realizacje można zobaczyć na naszej stronie w zakładce z portfolio.

Nasze biuro zlokalizowane jest pod Warszawą. Wykonujemy projekty na terenie woj. mazowieckiego oraz całej Polski. W przypadku wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontaktu przez telefon lub e-mail.

5/5 - (4 votes)

Nie ma na stronie balustrady której szukasz? Wykonamy ją na zamówienie!

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Zadzwoń 784 331 453