Balustrady Okienne (Francuskie) Warszawa

Produkcja Na Zamówienie

Stwórz balkon rodem z barokowej Francji w nowoczesnym stylu.

Współczesne trendy aranżacyjne w budownictwie bazują na nowoczesnych czy klasycznych formach. Nieszablonowe podejście firm budowlanych do tematu realizacji projektów powoduje nie tylko solidne wykonanie, ale również oryginalny i świeży design.

Jednak najpiękniej zaprojektowany dom potrzebuje nietuzinkowych dodatków, które w subtelny, wręcz nienachalny sposób podkreślą jego formę. Oryginalne balustrady okienne, balkonowe, tarasowe czy wewnętrzne wykonane ze szkła, aluminium, stali w elegancki i spójny sposób dopełniają wyjątkowe projekty domów czy innych budynków.

Zapytaj o wycenę

Od baroku po XXI wiek – jak narodziła się idea okna francuskiego?

balustrada francuska
Balkon francuski to koncepcja sięgająca XVI wieku. Syto zdobione poręcze podkreślały olbrzymie okna w pałacach francuskich, tworząc najrozmaitsze wzory. Z biegiem lat idea została przeniesiona do paryskich kamienic z przestrzennymi oknami. Przylegające do siebie kamienice bazowały na bardzo dużych oknach, które nazwano „portfenetr”. Nazwa czerpie swe źródło w dwóch słowach: porte (drzwi) i fenetre (okno).

Piękne, monumentalne okna zabezpieczane nieszablonowymi barierkami doświetlały półmroczne pomieszczenia niemal każdego paryskiego mieszkania. Tak narodziła się koncepcja balkonu, który można śmiało nazwać „Rewolucją francuską” w aranżacji budynków.

Zaufaj uznanej marce

Zamów u nas balkon francuski, który w ujmujący sposób podkreśli stylizację dużych okien domu prywatnego, inwestycji deweloperskiej czy budynku urzędowego.

Powierzoną nam inwestycję rozpoczynamy od starannego projektu, który w najmniejszych detalach odzwierciedli Państwa koncepcję. Następnie przystępujemy do realizacji zlecenia i tworzymy poszczególne elementy. Etapem końcowym współpracy jest profesjonalny montaż przez wykwalifikowany personel.

IMG-2543

Na potwierdzenie jakości naszych usług i bogatego doświadczenia (25 lat na rynku) można zapoznać się ze wcześniejszymi projektami zamieszczonymi na naszej stronie. Aranżacje wykonywane były na terenie woj. mazowieckiego oraz całej Polski.

Balustrada francuska - podkreśl design domu w niesztampowy sposób

Jedną z naszych specjalności są oryginalne balustrady do okien. Rozwiązanie przeniesione z barokowych pałaców do kamienic do dziś cieszy się uznaniem w oczach klientów, jednak design i wykonanie uległy wręcz rewolucji.

Zleć wykonanie balustrady
Takie rozwiązanie na okno balkonowe ma ogrom zalet. Stwarza bezpieczne warunki do jego otwarcia nawet w obecności małych dzieci. Doskonale podkreśla styl domu oraz szczegółowo dopełnia elewację wykonaną z kamienia czy innych nowoczesnych form. Jest również świetną inwestycją w funkcjonalność domu. Nie wymaga specjalnej konstrukcji opartej na płycie żelbetonowej i nie tworzy mostków cieplnych, przez które ucieka ciepło. Ogrzewanie domu jest bardziej efektywne, a przez to mniej kosztowne. O innch rodzajach balustrad balkonowych przeczytasz tutaj.
balustrada na okno balkonowe

Jakość użytych materiałów sprawia, że nasze wyroby są odporne na czynniki mechaniczne, atmosferyczne, dzięki czemu stanowią doskonałą inwestycję służącą wiele lat. Opierają się opadom deszczu, dużej wilgotności powietrza, nie odkształcają się, a pokryte chromem dopieszczają design domu nawet przez 20 lat.

Okno francuskie może zostać ozdobione barierką ze szkła hartowanego. Przezroczyste szkło tworzy większą przestrzeń i nie zasłania ozdobnych elementów okiennych czy elewacyjnych. Dymione szkło hartowane tworzy przesłonę – bufor dla promieni słonecznych, co znacząco redukuje promieniowanie cieplne wewnątrz budynku i obniża temperaturę.

Jakie wyroby oferujemy?

Wszystkie wyroby oferowane przez naszą firmę spełniają wszelkie normy Unii Europejskiej oraz przepisy wewnątrzkrajowe. Posiadamy niezbędne certyfikaty poświadczające wysoką jakość produktów oraz ich zgodność z obowiązującymi przepisami prawa.

Pierwszym typem wyrobów, jaki oferujemy, jest balustrada francuska szklana. Jak wyżej wspomniano, wykonane są one z hartowanego szkła, które jest odporne na czynniki mechaniczne typu lekkie uderzenia, zarysowania.

nowoczesna balustrada francuska na terenie Warszawy

Dostępne są także barierki ze szkła laminowanego VSG. Dwie płyty szkła sklejane są folią PVB. Takie rozwiązanie uniemożliwia potrzaskanie wyrobu, a przez to zranienie szkłem.

Poza przeźroczystym i dymionym szkłem proponujemy również mleczne szkło, które będzie chroniło prywatność domowników. Dodatkowym atutem jest jego lekkość, co powoduje, że nie obciąża ono w stanowczy sposób konstrukcji budynku.

Szklane balustrady mogą być wykonane nie tylko ze szkła, ale również można je oprzeć o stalową, drewnianą czy aluminiową konstrukcję z pochwytem. Dzięki temu rozwiązaniu ciężar balkonu francuskiego przenoszony jest na konstrukcję.

Następnym produktem, jaki gorąco polecamy, jest balustrada francuska nierdzewna. Materiałem dominującym jest stal o bardzo dużej wytrzymałości na temperaturę, wilgoć oraz czynniki mechaniczne. Zapewnia ona nie tylko wysoką jakość wykonania i wytrzymałości, ale również doskonale zabezpiecza uchylone okno przed wypadnięciem domownika. Możemy dla Państwa stworzyć nowoczesną, prostą formę lub nietypową, artystyczną konstrukcję podkreślającą dom w stylu retro lub industrialnym.

Balustrada - szklana lub nierdzewna - zamów

W swoje ofercie mamy również barierki aluminiowe, z blachy perforowanej, ze słupków czy metalowe. Więcej informacji można zaczerpnąć w naszej zakładce na stronie – oferta.

Balkon francuski - od czego zależy cena?

IMG-2541

Nasze wyroby wykonujemy z różnych materiałów i w różnych wymiarach. Na cenę wpływ ma metr bieżący, ponieważ nie są one produktem jednorodnym i wykonywane są na zamówienie. Określony projekt tworzony jest na wymiar, co zmienia jego cenę w zależności od rozmiarów okna.

Narzucony wzór również wpływa na cenę produktu. Ażurowe, gęsto przeplatane wzory rodem z barokowej Francji będą droższe od swoich symetrycznych i rzadko prowadzonych odpowiedników. Znaczenie również ma sam kolor materiału typu antracyt czy czarna barwa poręczy. Uzupełnieniem ceny jest materiał wykończeniowy tworzący pochwyt typu aluminium, stal, drewno czy metal. Pochwyt stanowi idealne dopełnienie aranżacji przez unikalny kontrast w stosunku do wypełnienia – szkła.

Jako uznany producent jesteśmy obecni na rynku od 25 lat. Nasze bogate portfolio to setki stworzonych i zrealizowanych projektów. Od ćwierć wieku przyjmujemy i realizujemy zlecenia w dziedzinie produkcji barierek francuskich, metalowych czy aluminiowych.

Zamów wycenę

Nasze biuro znajduje się pod Warszawą i wykonujemy zamówienia na terenie całego województwa mazowieckiego. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, na życzenie dojeżdżamy i realizujemy projekty na terenie całej Polski.  Jeśli mają Państwo pytania, to zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego poniżej.

4.9/5 - (9 votes)

Nie ma na stronie balustrady której szukasz? Wykonamy ją na zamówienie!

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Zadzwoń 784 331 453