Mocowanie balustrady od czoła, dlaczego sprawdza się najlepiej?

Mocowanie balustrady balkonowej to zadanie, do którego wykonania należy się przyłożyć. Jeśli bowiem zostanie dobrane rozwiązanie, które nie nadaje się do konkretnego balkonu, niestety bardzo szybko może przestać spełniać ona funkcje, które są bardzo istotne, takie jak, zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa i nieniszczenie płyty balkonowej.

Najbardziej uniwersalne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o balkony, najczęściej budowane są one z płyt żelbetonowych, w momencie stawiania domu. Nie jest to najrozsądniejsze wyjście, jednak zamontowanie balustrady do czoła płyty balkonowej, sprawdzi się tutaj najlepiej. Jest to spowodowane tym, że nie ma tu znaczenia, czy balkon wymaga ocieplenia, obróbki, czy też jakichkolwiek innych poprawek, barierki mimo wszystko da się zamontować bez przeszkód.

Jednak należy pamiętać, że mocowanie balustrady balkonowej należy zaplanować już w momencie budowania balkonu. Należałoby bowiem zamontować szynę, która umożliwiłaby umieszczenie balustrady i ją zabetonować. Pomocne mogą okazać się także wkłady termiczne w sytuacji, kiedy balkon wymaga ocieplenia.

Dlaczego zamontowanie balustrad jest tak korzystne?

Przede wszystkim dlatego, że nawet mimo upływu czasu nie naruszamy konstrukcji balkonu poprzez opieranie się o barierki. Możemy więc być pewni, że będzie to rozwiązanie trwałe i w pełni bezpieczne. 

Mocowanie balustrady od czoła sprawia także, że nie jest zabrana przestrzeń balkonowa, bo mocowania znajdują się na zewnątrz balkonowej powierzchni, co jest szczególnie istotne, kiedy mamy do czynienia z małymi balkonami. Jeśli więc nie wiadomo, jaką balustradę wybrać, a także jaki sposób łączenia jej do płyty balkonowej okaże się najlepszy, to warto zdecydować się na montaż od czoła płyty.

5/5 - (1 vote)

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Call Now ButtonZadzwoń 784 331 453