Mocowanie Balustrady Do Elewacji - Wszystko Co Musisz Wiedzieć

Mocowanie balustrady do elewacji nadal w wielu przypadkach jest wykonywane nieprawidłowo. Montażyści często zapominają, że podstawą jest prawidłowo zaizolowane mocowanie słupka. Tylko wtedy konstrukcja będzie odpowiednio szczelna i bezpieczna.

Jak zamontować barierki balkonowe?

Fachowcy w tej dziedzinie są zgodni. Mocowanie od czoła balkonu lub od spodu płyty tarasowej to najlepsze rozwiązanie. Niweluje to ewentualne ryzyko przeciekania.

Kolejność prac

Mocowanie balustrady należy wykonać przed ostatecznym wykończeniem balkonu. Kolejność odwrotna to ryzyko naruszenia hydroizolacji oraz ocieplenia podczas wywiercania otworów. Skutkuje to zawilgoceniami i mostkami cieplnymi.

Mocowanie krok po kroku

Słupki...i co jeszcze?

Kotwy i marki powinny być odpowiednio zabezpieczone antykorozyjnie. Z reguły kompletne zestawy od jednego producenta są już zabezpieczone.

Po zamontowaniu słupków wykonuje się hydroizolację. To ważne, aby kolejność nie była odwrotna. Po wykonaniu szczelnej izolacji balkonu na całej płycie tarasowej, montuje się wybrany materiał wykończeniowy, np.płytki.

Czas na dopełnienie całości

Skoro słupki są już zamontowane, a hydroizolacja odpowiednio wykonana, pora na przęsła balkonowe i poręcze. Tutaj system prac zależny jest od wybranego modelu. Należy pamiętać jednak, by wszelkie nieszczelności wypełnić np. pianką poliuretanową.

Mocowanie balustrady do elewacji nie jest trudnym zadaniem, jeśli przestrzega się pewnych zasad i odpowiedniej kolejności wykonywanych prac. Zawsze można zlecić wykonanie prac odpowiedniemu profesjonaliście.

5/5 - (2 votes)

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Call Now ButtonZadzwoń 784 331 453