Jaka Powinna Być Wysokość Balustrady?

Wybierając nowe balustrady balkonowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich walory estetyczne i jakość wykonania, ale również na wysokość, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Warto wyraźnie zaznaczyć, że stosowne przepisy bardzo dokładnie regulują wysokość balustrady balkonowej. Mowa tutaj oczywiście o rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r., Nr 75, poz. 690).

Wysokość budynku ma znaczenie

Budynki jednorodzinne przeważnie są niższe od budynków wielorodzinnych, dlatego też w tym konkretnym przypadku minimalna wysokość balustrady wynosi 0,9 metra. Jeżeli chodzi o budynki wielorodzinne albo budynki opieki zdrowotnej to niezbędne jest zamontowanie balustrad o wysokości minimum 1,1 metra. 

Warto wspomnieć także i o tym, że wysokość balustrady nie jest oczywiście wysokością samego słupka balustrady. Jest to podstawowy błąd, który popełniany jest przy wykonywaniu osłon. Słupki przykręcane są zazwyczaj do płyty żelbetonowej albo do ściany niższej kondygnacji, dlatego też muszą być nieco wyższe niż wysokość samych balustrad, które mierzone są do poręczy.

Jakie barierki na schodach?

W bloku można spotkać także barierki na schodach, które pełnią w dzisiejszych czasach nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Ergonomiczne i bezpieczne barierki na schodach powinny mieć przynajmniej 90 cm wysokości. Oprócz samej wysokości ważne jest także to, aby pionowe tralki znajdowały się w odstępach między sobą nie większym niż 12 cm.

5/5 - (1 vote)

    Formularz Wyceny


    Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

    Call Now ButtonZadzwoń 784 331 453