Balustrady Drewniane Warszawa

Produkcja Na Zamówienie

Balustrady wykonane z drewna i metalu, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, stanowią obecnie modny element wyposażenia w domach i mieszkaniach i wpisują się w nowoczesny trend architektoniczny. Tego typu barierki stanowią nie tylko klasyczne wykończenie schodów, ale pozwalają też dostosować balustrady balkonowe, schodowe i inne do stylu każdego wnętrza i podkreślić jego nowoczesny charakter.
Zapytaj o wycenę balustrady z drewnianymi elementami

Dlaczego warto wybrać nowoczesne balustrady drewniano-metalowe?

nowoczesna poręcz schodowa z drewnem

barierka na schody z elemntami drewna

Architekci i dekoratorzy wnętrz podczas tworzenia autorskich projektów przestrzeni przykładają obecnie wagę do sięgania po nowoczesne i funkcjonalne schody i poręcze. Stosowane schematy dają możliwość połączenia designu z wygodą stosowania na co dzień i łatwością w utrzymaniu w czystości. Dlatego połączenie drewna i metalu jest obecnie tak popularnym rozwiązaniem. Daje to możliwość wygodnego użytkowania, a jednocześnie tworzy przyjazną i nowoczesną przestrzeń rodzinną. 

Zastosowanie metalu i drewna podczas tworzenia balustrad daje też łatwość w zachowaniu właściwych proporcji i umożliwia zachowanie wysokiej estetyki. Co istotne, pozwala także zadbać o detale, mające wpływ na wykończenie i zastosowane rozwiązania materiałowe.

Tworzone obecnie nowoczesne domy i mieszkania w sposób subtelny łączą tradycję ze współczesną stylistyką i ornamentyką architektury mieszkaniowej, w co idealnie wpisuje się połączenie drewna i metalu. To materiały nadające się również na balustrady drewniane, poręcze i na wykończenia tarasu. 

Nowoczesna i praktyczna poręcz drewniana na taras z dodatkiem metalu wygląd efektywnie a jednocześnie zapewnia wygodę podczas sprzątania i korzystania z niej na co dzień. Także zastosowanie takich rozwiązań wewnątrz domu jest praktyczne i wygodne.

Połączenie tradycji i nowoczesności...

“Romans” drewna z metalem trwa od dawna i nic nie wskazuje na to by miał się szybko zakończyć. Metalowe elementy w naszych domach i mieszkaniach nawiązują do stylu industrialnego, który jest obecnie popularny. Są też trendem w tym sezonie.

Zleć wykonanie poręczy drewnianej

Metal i drewno połączone w jednym produkcie są obecnie synonimem nowoczesności we wnętrzach. Ich prostota i funkcjonalność idealnie wpisują się w modne aranżacje współczesnych architektów. Zaletą takich elementów w formie balustrad i barierek schodowych jest także wytrzymałość i niewymuszona elegancja, która ma znaczenie dla każdego właściciela domu i mieszkania. Dodatki z metalu idealnie komponują się z wnętrzami w stylu loft i nie tylko, ponieważ z powodzeniem odnajdują się niemal w każdej, nowoczesnej aranżacji. Metal i drewno łączone są też z betonem, a nawet cegłą, co stwarza szerokie pole do popisu dla dekoratora wnętrz.

Najciekawszy obecnie trend w aranżacji wnętrz to harmonijne połączenie różnorodnych materiałów, które na pierwszy rzut oka nie muszą do siebie pasować. I tak jest właśnie w przypadku drewna i materiału, które na pozór odróżnia wiele. Tymczasem, jak się okazuje, w praktyce, znane i stosowane od wieków drewno, będące pierwszym budulcem, idealnie komponuje się z chłodnym metalem. W przypadku takich produktów jak balustrady schodowe, tarasowe i inne, takie połączenie to nawiązanie do tradycyjności z zachowaniem elegancji i nurtu nowoczesności i spełnieniem standardów nurtu eklektycznego.

drewniana poręcz ze szklanym wypełnieniem

Barierki schodowe metalowo-drewniane - jak prezentują się na co dzień?

Wybierając materiał na schody wiele osób decyduje się na drewno, np. bukowe lub dębowe, które nadaje wnętrzu przytulności, a jednocześnie podkreśla przyjemną atmosferę. Drewno, jako surowiec znany i stosowany od lat, jest też wytrzymałe i praktyczne, ponieważ daje szerokie możliwości do pracy w nim.

Balustrada metalowo-drewniana - zamów

Warto umiejętnie łączyć je, jednak z innymi materiałami, takimi jak np. metal, co idealnie sprawdza się w przypadku wnętrz zachowanych w stylu skandynawskim, loftowym, rustykalnym, a także nowoczesnym. Idealnie nadają się do tego wycinane laserowo wzory w metalowych konstrukcjach do schodów i w barierkach. Takie rozwiązania proponują obecnie wiodący wykonawcy z najlepszych pracowni (Warto ich poszukać w takich miastach jak np. Warszawa).

Nie ma na stronie balustrady której szukasz? Wykonamy ją na zamówienie!

Call Now ButtonZadzwoń 784 331 453