Ziomaki

Balustrady Balkonowe, Schodowe, Szklane, Nierdzewne -Ziomaki

Balustrady to niezbędny i konieczny element wyposażenia konstrukcji zapewniający przede wszystkim bezpieczeństwo osobom korzystających ze schodów, balkonów, a także obiektów budowlanych. Ze względu na ich umiejscowienie mają one bardzo istotny wpływ na estetyczny wygląd obiektów. Jednym z najpopularniejszych producentów balustrad jest przedsiębiorstwo Producentbalustrad.pl.

O firmie

Przedsiębiorstwo powstało 25 lat temu i do dnia dzisiejszego zyskało sobie szerokie grono zadowolonych klientów. Wpływ na to ma przede wszystkim wysoka jakość oferowanych usług, jak i sprzedawanych barierek ochronnych, a także szybki czas realizacji zleceń.

Jedną z wielu zalet firmy jest stały kontakt z jej biurem obsługi, co także korzystnie wpływa na jej ocenę. Szeroka oferta balustrad, które tworzone są z najlepszej jakości materiałów oraz ze zwróceniem szczególnej uwagi na jakość wykonania, pozwalają jej być liderem na rynku w miejscowości Ziomaki.

Producent balustrad zapewnia, że jego bariery są odporne na praktycznie wszystkie warunki atmosferyczne oraz ciągłą eksploatację. W ofercie znaleźć można balustrady balkonowe, szklane, tarasowe, wewnętrzne, zewnętrzne oraz balustrady schodowe i nierdzewne.

Balustrady nierdzewne Ziomaki

Tego typu bariery ochronne nie ulegają korozji, co znacznie wpływa na ich dłuższą żywotność. Balustrady nierdzewne mają dodatkowy atut jakim jest ich estetyka, która pozwala dopasować ją praktycznie do każdego wystroju wnętrza oraz elewacji.

Ponadto bardzo łatwo je utrzymać w czystości, dzięki czemu nie wymagają dodatkowej konserwacji. Najczęściej robione są na wymiar. Poręcze ze stali nierdzewnej można również przyozdobić dowolnymi elementami.

Balustrady balkonowe

Najważniejszym elementem każdego balkonu nie jest jego wystrój, a barierki wokół niego pełniące funkcję zabezpieczenia przed wypadnięciem. Dobór odpowiedniej barierki powinien być uwarunkowany kilkoma czynnikami.

Pierwszy z nich to obecność dziecka w domu lub jego brak. Jeśli jest, to należy zaprojektować poręcze o odpowiedniej wysokości oraz szerokości przerw między poprzecznymi szczebelkami. Drugim ważnym czynnikiem jest odpowiedni wybór pod względem dopasowania do elewacji oraz stylu i charakteru urządzanego domu.

Balustrady schodowe

Bogata oferta sklepu ProducentBalustrad.pl dla klientów z miejscowości Ziomaki pozwala także wybrać odpowiednie barierki do schodów. Warto wiedzieć, że montuje się je w przypadku, gdy wysokość schodów przekroczy 0,5 m, a ich wysokość nie może być niższa niż 0,9 m.

Jak w przypadku wielu innych rodzajów poręczy tak i te mają głównie za zadanie zabezpieczenie przed wypadnięciem i podnieść komfort chodzenia po schodach. Stanowią one również dodatkowy element aranżacji schodów, często przyozdabiany w różne dodatki czy też charakterystyczne kształty stworzone z belek poprzecznych.

Balustrady szklane

Pierwsze skojarzenia przychodzące na myśl związane ze szkłem to elegancki wygląd oraz lekkość i nowoczesne wykończenia. Zatem nie ma w tym nic dziwnego, że jest ono chętnie wykorzystywane do produkcji niezwykle pięknych balustrad.

Wybór barierek z takim wykończeniem to świetna decyzja, gdyż szkło można bez problemu dopasować do każdego stylu balkonu, czy schodów. Perfekcyjnie nadaje się do aranżacji wnętrz jako dodatek przyozdobionych schodów, w stylu nowoczesnym. Ponadto kolejnym ich atutem jest możliwość doświetlenia pomieszczenia czy danego obszaru, a wszystko dzięki przezroczystej powierzchni. Owszem, jest możliwość wyboru kolorowego szkła, jednak nie pasuje ono wszędzie i łatwo o nieestetyczną aranżację.

Niestety jak inne przedmioty, nie tylko balustrady, szkło posiada pewne wady. Pierwsza z nich to czyszczenie. Niekiedy należy mocno się postarać, aby czyszcząc balustrady szklane nie powstawały smugi, które negatywnie wpływają na ich estetykę.

Balustrady nowoczesne

Balustrady nowoczesne to przede wszystkim eleganckie wykończenia zastosowane przy produkcji barierek. Ich metaliczny połysk czy też duża szklana powierzchnia to coś, co je charakteryzuje. Poręcze nowoczesne można dostosować odpowiednio do kształtu balkonu czy schodów.

Wykonywane z najwyższej jakości materiałów pięknie się prezentują i nie wymagają dodatkowych konserwacji, co czyni je praktycznymi i funkcjonalnymi. Świetnie nadadzą się do domów w stylu minimalistycznym, jak i klasycznym oraz nowoczesnym. Są one niejako świadectwem na bogate wykończenie wnętrza.

 

Obsługujemy Ziomaki i okoliczne miejscowości m.in.: Poręba ŚredniaOsinyObrąbSomianka-ParceleAdamowo,  i inne.

Balustrady zewnętrzne

Po wybudowaniu domu z balkonem czy też schodów niezbędne jest ich odpowiednie wykończenie i zabezpieczenie. Bez wątpienia, obowiązkowo powinny pojawić się balustrady zewnętrzne, które będą jednocześnie dobrze się prezentować i spełniać swoje funkcje. To jak powinny wyglądać to już decyzja indywidualna, jednak ich konstrukcja jest szczegółowo określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku.

Według tego rozporządzenia balustrady zewnętrzne mogą być wykonane z kilku rodzajów materiału:

 • z kutego żeliwa
 • drewna
 • szkła
 • stali nierdzewnej
 • betonu

Balustrady wewnętrzne

W tej kategorii wydaje się szerszy wybór asortymentu. Balustrady wewnętrzne to jedna z głównych części aranżacji pomieszczenia, w którym występują schody. Ich wybór powinien być przemyślany, dopasowany i przede wszystkim powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa.

Do dyspozycji klientów jest wiele rodzajów balustrad, które pomogą uatrakcyjnić wygląd wewnętrzny domu:

 • linowe z metalu
 • nierdzewne
 • szkła
 • schodowe
 • metalowe.

  Formularz Wyceny


  Wypełniając powyższy formularz wyrażasz zgodę na kontakt i przesłanie oferty oraz akceptujesz politykę prywatności.

  Call Now ButtonZadzwoń 784 331 453